Nå, mer enn noen gang, trenger vi bedrifter som står opp for en bedre verden – og det er akkurat hva B Corp sertifiserte bedrifter gjør!
Bli med på webinaret for å høre mer om som gjør bedrifter som har blitt sertifiserte som B Corps spesielle og hvordan de forplikter seg til positiv verdiskaping for samfunnet og planeten?
I webinaret får du også innsikt i hvordan du selv kan bruke verktøyet B Impact Assessment til forretningsutvikling og måle, prioritere og få deres bærekraftsarbeid verifisert?
Webinaret arrangeres av Corporate Good – en sertifisert B Corp som kan veilede din bedrift til sertifisering. Daglig leder i Corporate Good og forfatter av boken Bærekraftig Business – Maria Peltokangas – vil lede webinaret.
I tillegg får du møte D2 Merch fra Stavanger som ble B Corp sertifisert høsten 2024. De vil dele veien frem til sertifisering og hva det betyr for dem å være en del av B Corp-bevegelsen i Norge.
Arrangementsinformasjon
Tid: Onsdag 30. april 2025 kl. 09.00-10.00
Sted: via Zoom (lenke sendes ut til påmeldte)
Påmeldingsfrist: Tirsdag 29. april kl. 12:00.
Påmeldingsskjema
Om B Corp
B Corp står for Benefit Corporation. Som en B Corp blir du del av en global bevegelse av selskaper som ønsker å redefinere rollen bedrifter har i samfunnet. B Corp er en helhetlig sertifisering hvor bedriften blir målt og vurdert på påvirkningen bedriften har på sine medarbeidere, kunder, leverandører, miljøet og samfunnet generelt gjennom mer enn 250 spørsmål. I tillegg er det en juridisk forpliktelse til å skape positive samfunnsverdier og ta beslutninger, som i størst mulig grad kommer alle interessenter til gode, ikke bare aksjonærene.
Globalt er det nå over 9,600 sertifiserte B Corps, for eksempel selskaper som Patagonia, Nespresso, Mulberry, WeTransfer og champagnehuset Bolliger. I Norden er det over 150 sertifiserte B Corps. Les mer om B Corp på bcorp.no
Om Corporate Good
Corporate Good er sertifisert som en B Corporation, også kjent som B Corp. Vi spesialiserer oss på å bruke B Corp-standardene for å hjelpe virksomheter med å måle, prioritere og verifisere deres arbeid med bærekraft og ESG. Vi har en praktisk tilnærming til bærekraft og ansvarlig næringsliv. For oss er det viktig at bærekraft og ansvarlighet er en integrert del av din bedrift og at du involverer dine medarbeidere i dette arbeidet.
Vi har gjennom årene hjulpet kunder over hele Norge, og noen av dem er: Db Equipment, VGAN, Norsk Industri | Grafisk bransjeforening, Kinly, Simployer, Inventum, Warner Bros Discovery, Event.no og Stretch Norge.